Společnost VIEW CZECH primárně zajišťuje správu firemního profilu ve vyhledávači Google a také má na starosti virtuální prohlídku konkrétních výstav/dražeb.

VIEW CZECH je, kromě jiného, partnerem Výstavy obrazů mladých výtvarníků a akce Dražby pro Fenix. Již druhým rokem výstavy tohoto charakteru společnost podporuje.
Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 11. září 2022 v brněnském divadle Reduta a vystavované obrazy si můžete prohlédnout až do 24. listopadu 2022. Výstava se uskutečňuje v rámci projektu “Umění propojuje naše světy”. Ten se koná již třetím rokem a jeho cílem je podpora mladých talentů. Na výstavě si můžete prohlédnout obrazy mladých výtvarníků ze základních uměleckých škol a gymnázií, ve věku 7 – 19 let, z celé naší republiky.

Nejen výstava, ale i dražba

Samotná výstava podporuje mladé vystavovatele. K vidění zde bude kolekce, která obsahuje 74 zajímavých a velmi originálních obrazů. Ty vybírala, z celkového počtu přes 560 obrazů, odborná komise. Zasedli v ní Katherine Kastner, František Kinský, Lucia Lettenmayerová, Michal Horáček a Denisa Kujelová.
Dražba, která proběhne poslední den výstavy, podpoří ParaCENTRUM Fenix. Tato nezisková organizace podporuje lidi s poškozenou míchou.

Při zahájení výstavy bude odstartována i soutěž určená široké veřejnosti. Soutěž probíhá již třetím rokem. Vybírat se během ní bude nejkrásnější obraz pro Fenix na sociální síti Facebook. Každý může dát svůj hlas svému favoritovi. Vítězové, kteří vzejdou z hlasování, budou slavnostně vyhlášeni během Dražby pro Fenix 24. listopadu 2022 a získají i hodnotné ceny.
Zapojte se do dražby, zavítejte na výstavu nebo využijte možnost virtuální prohlídky na webu drazbaprofenix.cz. Virtuální prohlídka je připravena pro všechny, kteří se nemohu výstavy zúčastnit, ale mají zájem si obrazy mladých umělců prohlédnout.